ورود / ثبت نام
021-611-69-611
0 از 5
/ 0 امتیاز

دریاچه سوها ،آغاز جنگل های گیلان

تقریبا هیچ فردی را نمی‌توان یافت که به گشت‌وگذار در طبیعت علاقه‌مند نباشد؛ خوشبختانه مقاصد بسیار زیبایی برای طبیعت‌گردی در کشورمان وجود دارد که دریاچه سوها یکی از آن‌هاست. این دریاچه در استان اردبیل و در مجاورت جنگلی زیبا قرار دارد؛ این جنگل آغاز جنگل‌های گیلان محسوب می‌شود.

دریاچه سوها در اربیل را بشناسیم

زیبایی‌ها و جاذبه‌های استان اردبیل به آثار تاریخی محدود نمی‌شود؛ این استان از نظر جاذبه‌های طبیعی نیز بسیار غنی است. دریاچه سوها که در نزدیکی شهرستان نیمن قرار دارد؛ یکی از جاذبه‌های طبیعی استان اردبیل محسوب می‌شود. این دریاچه که به آن سوا نیز گفته می‌شود در حقیقت آبگیر پست سد سوهاست. دریاچه سوا حدود 1/5 کیلومتر طول و نیم کیلومتر عرض دارد.

آب سوا راکد است؛ از این‌رو نمی‌توان در آن شنا کرد. همچنین می‌توانید اسب‌های زیبایی که در این منطقه زندگی می‌کنند را ببینید. به‌علاوه در فصل بهار معمولا اطراف این دریاچه پوشیده از مه است و عطر بابونه به مشام می‌رسد.

یک سمت دریاچه سوا از جنگل‌های بکر پوشیده شده و چشم‌انداز زیبایی دارد. بنابراین اگر از عکاسی لذت می‌برید این مناظر زیبا را از دست ندهید. در سوی دیگر این دریاچه، تپه‌های زیبا و مسیر آبشار لاتون است؛ اگر حال‌وهوای پیاده‌روی دارید سری هم به آبشار لاتون بزنید. این آبشار بلندترین آبشار چهارفصل ایران محسوب می‌شود.

در کنار این تپه‌ها، اهالی روستای سوها، در آلاچیق‌ها آش دوغ، خوراکی، چای و قلیان و… می‌فروشند. از روستا تا کنار دریاچه حدود ۵ کیلومتر فاصله است که بخشی از این مسیر را باید با ماشین‌های آفرود یا نیستان طی کنید. البته در روستای سوها بعضی از محلی‌ها مسافران را با نیسان به محل دریاچه می‌رسانند.

روستای سوها در محلی قرار دارد که جنگل‌های استان گیلان از آن شروع شده و آب‌وهوای معتدلی نیز دارد. از آنجا که در اطراف این روستا چشمه‌های آب فراوانی وجود دارد به آن سوها گفته می‌شود.

دریاچه سوها کجاست؟

دریاچه سوها یکی از جاذبه‌های گردشگری استان اردبیل است که در شهر نمین قرار دارد. فاصله این دریاچه که سرآغاز جنگل‌های گیلان محسوب می‌شود تا روستای سوها 5 و تا اردبیل حدود 32 کیلومتر است.

برای دسترسی به دریاچه باید مسیر اردبیل را درپیش بگیرید؛ سپس از اردبیل به سمت بریس بروید. در این مسیر تابلوهایی را مشاهده خواهید کرد که شما را به سمت روستای سوها واقع در شهرستان نیمن هدایت می‌کند.

پس از عبور از روستا باید مسیری تقریبا 4 کیلومتری را طی کنید تا به دریاچه سوها برسید. این مسیر را می‌توانید با اتومبیل یا پیاده طی کنید؛ اگر از آمادگی جسمانی خوبی برخوردار هستید توصیه می‌کنیم از روستای سوها تا دریاچه پیاده‌روی کنید و از طبیعت این مسیر لذت ببرید.

بهترین فصل برای سفر به این منطقه بهار و تابستان است. در فصل بهار و ماه‌های تیر و مرداد گل‌های بابونه‌ای که در دشت کنار دریاچه رشد می‌کنند، زیبایی این منطقه را چند برابر خواهند کرد.

در سفر به این دریاچه زیبا بهتر است سری هم به جاذبه‌های نزدیک به این دریاچه بزنید:

  • آبشار زیبای لاتون که از دامنه شرقی کوه اسپیناس سرچشمه می‌گیرد و تقریبا 105 متر ارتفاع دارد و فاصله سوها تا لاتون تقریبا 16 کیلومتر است.
  • جنگل های فندقلو که 16 هزار کیلومتر وسعت دارد پوشیده از درختان فندق است.
دریاچه

دریاچه سوها کجاست؟

استان اردبیل، 35 کیلومتری اردبیل
برای نمایش در گوگل مپ روی نقشه بزنید.

پیشنهاد ما: برای سفر عجله نکنید

بهترین زمان سفر: فروردین ،اردیبهشت ،خرداد ،تیر ،مرداد و شهریور
برای سفر به بهتر است تا فروردین دست نگه دارید.
0 / 0 امتیاز

رزرو ویلا و اقامتگاه در دریاچه سوها

متاسفانه در این مقصد اقامتگاهی برای نمایش نداریم ^_^

با ثبت درخواست رزرو میتوانیم در اسرع وقت در این مقصد یا نزدیک به آن اقامتگاهی برایتان پیدا کنیم.

تورها و تجربه‌های دریاچه سوها

متاسفانه توری برای دریاچه سوها پیدا نکردیم:(

بقیه تورها را ببینید یا برای تورهای این مقصد هشدار ثبت کنید.

نقد و بررسی

نقد و بررسی دریاچه سوها
سهولت دسترسی
پوشش اینترنت
حمل و نقل عمومی
سطح امکانات
تمیزی مقصد

پرسش و پاسخ

پاسخ پرسش‌های خود را از مشاوران آشنا به منطقه بگیرید.
سوال جدیدی بپرسید
شما هم امتیاز بدهید:
سهولت دسترسی
پوشش اینترنت
حمل و نقل عمومی
سطح امکانات
تمیزی مقصد
امتیاز 0 از 5 / 0 امتیاز
سهولت دسترسی
پوشش اینترنت
حمل و نقل عمومی
سطح امکانات
تمیزی مقصد
آیا این صفحه برای شما مفید بود؟