ورود / ثبت نام

راهنمای سفر به استان مرکزي

استان مرکزی  که تقریبا در مرکز کشور واقع شده است، مقصدی برای طبیعت‌گردی، کوهنوردی، کویرنوردی و کارهای صنعتی به حساب می‌آید. با نگاهی به بررسی‌هایی که باستان‌شناسان انجام داده‌اند، متوجه خواهیم شد که مرکزی امروزی بخش بزرگی از ماد سفلی یا ماد بزرگ بوده است. این مجموعه در گذشته با نام عراق شناخته می‌شد و در زمان تسلط اعراب بر کشور ایران، عراق عجم نامیده شد و بعدها به اراک تغییر نام داد، بر تعداد شهرستان‌هایش افزوده شد و این استان به وجود آمد. بیشتر مردم این استان فارس هستند ولی اقوام ترک، لر، کرد و عرب هم در این استان زندگی می‌کنند.

این استان به دلیل وجود کارخانه‌های ماشین‌سازی، پتروشیمی، آلومینیوم‌سازی، لوله سازی، قطعات ماشین و... به پایتخت صنعتی ایران نیز شهرت دارد و اقتصاد استان بر پایه همین خدمات صنعتی و کشاورزی استوار است. علاوه‌ بر اینها مرکزی توانایی بالایی در تولید گل و گیاه داشته و شهرستان محلات این استان به مرکز اصلی گل و گیاه مشهور شده است. در این استان نیز مانند دیگر استان‌ها و شهرهای ایران جاذبه‌های گردشگری متعددی وجود دارد که مسافران و گردشگران می‌توانند از آنها دیدن کنند. در ادامه با شهرهای استان مرکزی، آب و هوای استان، بزرگترین شهرستان و کوچکترین شهرستان استان مرکزی و... بیشتر آشنا شوید.

اگر قصد سفر به منطقه مرکز را دارید، اطلاعات کامل‌تر را از اینجا پیدا کنید:

پیشنهاد ما: الان سفر کنید.

الان زمان مناسبی برای سفر به مرکزي است. فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد و شهریور زمان مناسبی برای سفر به این منطقه می‌باشد.
آیا این صفحه برای شما مفید بود؟