ورود / ثبت نام
021-611-69-611
0 از 5
/ 0 امتیاز

قلعه اسپیناس ،بلندترین کوه شهر آستارا

قلعه اسپیناس یکی از زیباترین جاهای دیدنی آستارا است که بسیاری از گردشگران از وجود آن خبر ندارند. اگر به اماکن تاریخی و طبیعت‌گردی علاقه دارید؛ سفر به این قلعه برای شما جذابیت فراوانی خواهد داشت. برای بازدید از اسپیناس باید به بلندترین کوه شهر آستارا بروید. پیاده‌روی و کوه‌نوردی در کوهستان و پس از تماشای این قلعه تاریخی خاطراتی جذاب را در ذهن باقی می‌گذارند.

سری به قلعه تاریخی اسپیناس بزنیم

در بلندترین قله کوه اسپیناس قلعه تاریخی و مرتفعی قرار دارد که در گذشته چندین ماه اقامتگاه حاکم آستارا بوده است. این قلعه که 2015 متر از سطح دریا ارتفاع دارد از دامنه کوه قابل مشاهده است و چشم‌انداز زیبایی را پیش چشم کوهنوردان و گردشگران ترسیم می‌کند. با مشاهده این چشم‌انداز همه افراد مجذوب ادامه دادن مسیر و رسیدن به بالاترین نقطه کوه می‌شوند.

آتشی که در آتشکده این قلعه روشن بود به همت نگهبانان آن هیچگاه خاموش نشد و برای مدت‌های طولانی برفراز کوه اسپیناس می‌درخشید. قابل مشاهده بودن آتش قلعه از دامنه کوه اسپیناس سبب شد تا مردم به آن قلعه نور یا به زبان محلی قلعه شیندان یا سندان بگویند. وجه تسمیه قلعه اسپیناس نیز از شباهت ظاهری کوه به اسب نشئت گرفته زیرا اسپینه یا اسپیناس در گویش محلی مردم آستارا به معنای “کوه اسب” است.

قلعه اسپیناس کجاست؟

قلعه اسپیناس آستارا در غرب گیلان و 17 کیلومتری شرق شهر لوندویل قرار دارد. کوه اسپیناس در مرز کشور ایران و آذربایجان قرار گرفته است. این کوه پشت تالاب استیل واقع در بخش غربی رشته کوه البرز قرار دارد. پوشش گیاهی یکپارچه و گونه‌های جانوری نادری که در این منطقه به چشم می‌خوردند؛ زیبایی آن را دو چندان کرده است.

برای رسیدن به این قلعه باید ابتدا به آستارا بروید؛ سپس مسیر غرب این شهر را در پیش بگیرید تا به شهر سرسبز لوندویل برسید. از آنجا با طی کردن مسافتی حدود 10 کیلومتر روستای زیبا و تاریخی کوته‌کومه را خواهید دید که چشمه‌های آبگرم کعروفی دارد. آب‌تنی در آبگرم این روستا می‌تواند خستگی مسیر را از شما دور کند.

پس از گذر از روستای کوته‌کومه به میزان 10 کیلومتر در جاده‌ای با شیب ملایم پیاده‌روی کنید تا به کوه اسپیناس برسید. اگرچه قسمت‌هایی از این مسیر با استفاده از وسایل نقلیه قابل تردد است؛ اما توصیه می‌کنیم پیاده‌روی و تماشای طبیعت زیبای این منطقه را از دست ندهید.

بهترین فصل سفر به قلعه اسپیناس آستارا بهار و اواخر زمستان است در این فصل درختان تازه جوانه زده، شکوفه‌ها و نهرهای پر از آب زیبایی مسیر را دوچندان می‌کنند.

جاهای دیدنی نزدیک به اسپیناس

حال که قصد دارید رهسپار آستارا شوید و به کوه اسپیناس بروید، بد نیست سری هم به جاذبه‌های گردشگری اطراف این منطقه بزنید. برخی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری نزدیک به این قلعه عبارتند از:

  • روستای کوته‌کومه
  • شهر زیبای لوندویل
  • آبشار لاتون
  • تپه‌های سرسبز اطراف ونهرها

سفر به قلعه اسپیناس سفری آرامش‌بخش بر فراز بلندترین کوه آستاراست که تماشای طبیعت آن می‌تواند روح خسته شما را نوازش دهد و قدرت پروردگار را به شما یادآوری کند. پیاده‌روی در میان ابرها و حس کردن قطرات آب روی صورت‌تان و تماشای چشم‌انداز وسیع کوهستان و جنگل می‌تواند تمامی استرس‌های روزمره را دور کند.

تپه
کوه
آبشار

قلعه اسپیناس کجاست؟

غرب گیلان، 17 کیلومتری شرق شهر لوندویل
برای نمایش در گوگل مپ روی نقشه بزنید.

پیشنهاد ما: برای سفر عجله نکنید

بهترین زمان سفر: فروردین ،اردیبهشت ،خرداد ،بهمن و اسفند
برای سفر به بهتر است تا بهمن دست نگه دارید.
0 / 0 امتیاز

رزرو ویلا و اقامتگاه در قلعه اسپیناس

متاسفانه در این مقصد اقامتگاهی برای نمایش نداریم ^_^

با ثبت درخواست رزرو میتوانیم در اسرع وقت در این مقصد یا نزدیک به آن اقامتگاهی برایتان پیدا کنیم.

تورها و تجربه‌های قلعه اسپیناس

متاسفانه توری برای قلعه اسپیناس پیدا نکردیم:(

بقیه تورها را ببینید یا برای تورهای این مقصد هشدار ثبت کنید.

نقد و بررسی

نقد و بررسی قلعه اسپیناس
سهولت دسترسی
پوشش اینترنت
حمل و نقل عمومی
سطح امکانات
تمیزی مقصد

پرسش و پاسخ

پاسخ پرسش‌های خود را از مشاوران آشنا به منطقه بگیرید.
سوال جدیدی بپرسید
شما هم امتیاز بدهید:
سهولت دسترسی
پوشش اینترنت
حمل و نقل عمومی
سطح امکانات
تمیزی مقصد
امتیاز 0 از 5 / 0 امتیاز
سهولت دسترسی
پوشش اینترنت
حمل و نقل عمومی
سطح امکانات
تمیزی مقصد
آیا این صفحه برای شما مفید بود؟