ورود / ثبت نام
021-611-69-611
0 از 5
/ 0 امتیاز

دیلمان ،بهشت کوچک گیلان

ییلاق دیلمان یکی از زیباترین ییلاقات خطه شمال است که طبیعتی مسحور کننده دارد. اگر برای سفر به دنبال مقصدی خوش آب‌وهوا و طبیعتی سرسبز هستید تا آرامش پیدا کنید این ییلاق گزینه‌ای ایده‌آل خواهد بود.

گشتی در ییلاق دیلمان

دیلمان یا دیلمون که در ۴۶ کیلومتری جنوب شهرستان سیاهکل استان گیلان قرار دارد، از سمت غرب به منطقه حفاظت شده سیاه رود می‌رسد. این روستای سبز و زیبا در ارتفاع 2هزار و 200 تا 2هزار و 500 متری از سطح دریا قرار دارد و یکی از زیباترین مناطق ییلاقی خطه شمال کشورمان محسوب می‌شود.

تا قرن پنجم هجری به این ییلاق زیبا دیلم گفته می‌شد و پس از آن به اسم دیلمان شناخته شد. این نام از سه بخش دیل (به معنی مکانی که در آن دام نگهداری می‌شود)، ام (پسوند نشان دهنده ارتفاع و بلندی) و ان (پسوند مکان) تشکیل شده است و نامگذاری این مکان به نام دیلمان به خاطر ارتفاع بلند آن و نگهداری دام در آنجا بوده است.

دیلمان گیلان یک طبیعت بکر و دارای آب و هوای بسیار خوبی است که در هر سمت آن اسب‌ها و دام‌ها آزادانه در طبیعت در حال گردش و چرا هستند. این منطقه ییلاقی به خاطر طبیعت بکر و زیبایی که دارد هر ساله گردشگران بسیاری را از دور و نزدیک به سوی خود می‌کشاند. اما جاذبه‌های گردشگری دیلمون تنها به طبیعت بی‌نظیر این منطقه محدود نمی‌شود؛ قدمت این خطه باعث شده تا آثار تاریخی بسیاری از گذشتگان در دیلمون وجود داشته باشد که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

جا‌های دیدنی نزدیک به دیلمون

در اطراف این بهشت کوچک گیلان مکان‌های زیبای دیگری نیز وجود دارد که در کنار طبیعت گردی در این منطقه، گشت و گذار در آن‌ها خالی از لطف نیست. از زیباترین جاهای دیدنی نزدیک به دیلمون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. منطقه شکار ممنوع
  2. حمام دیلمان
  3. آبشار لونک
  4. دشت شقایق
  5. منطقه باستانی قلعه کوتی
  6. آرامگاه باباولی یا پیر پیغمبر
  7. غار‌های ییلاق دیلمون
  8. کاروانسرای تی تی
  9. قلعه گرماور
  10. دشت سوسن چلچراغ

اقامت در سفر به دیلمان

برای اقامت و سفر به دیلمان گیلان انواع ویلا‌ها و سوئیت‌های شخصی، ویلا‌های جنگلی، اقامتگاه‌های بومگردی و… وجود دارند. همچنین اگر اقامت در ویلا و اقامتگاه بومگردی را نمی‌پسندید و به دنبال یک هتل مجهز هستید می‌توانید به شهرستان سیاهکل در فاصله ۴۶ کیلومتری از دیلمان بروید.

دیلمان کجاست؟

این ییلاق بی نظیر در شرق گیلان و جنوب شهرستان سیاهکل واقع شده است که برای رسیدن به آن باید از یک مسیر جنگلی و خیره کننده عبور کرد. برای رفتن به دیلمون باید ابتدا خود را به رشت برسانید، سپس از رشت مسیری ۴۲ کیلومتری را طی کنید و به سمت لاهیجان بروید.

سپس از لاهیجان ۱۵ کیلومتر را طی کنید تا به سیاهکل برسید. از سیاهکل مسیری پر پیچ و خم پیش رو دارید و پس از ۴۵ کیلومتر به دیلمون خواهید رسید. قابل ذکر است که مسیر پر پیچ و خم سیاهکل به دیلمون جاده‌ای آسفالت شده و ایمن است. بهترین زمان برای سفر به دیلمان گیلان از اواسط بهار (اردیبشهت ماه) تا آخر تابستان است.

گورستان و آرامگاه
دشت و صحرا
قلعه
آبشار

دیلمان کجاست؟

استان گیلان، شرق گیلان و جنوب شهرستان سیاهکل
برای نمایش در گوگل مپ روی نقشه بزنید.

پیشنهاد ما: برای سفر عجله نکنید

بهترین زمان سفر: اردیبهشت ،خرداد ،تیر و مرداد
برای سفر به بهتر است تا فروردین دست نگه دارید.
0 / 0 امتیاز

رزرو ویلا و اقامتگاه در دیلمان

متاسفانه در این مقصد اقامتگاهی برای نمایش نداریم ^_^

با ثبت درخواست رزرو میتوانیم در اسرع وقت در این مقصد یا نزدیک به آن اقامتگاهی برایتان پیدا کنیم.

تورها و تجربه‌های دیلمان

متاسفانه توری برای دیلمان پیدا نکردیم:(

بقیه تورها را ببینید یا برای تورهای این مقصد هشدار ثبت کنید.

نقد و بررسی

نقد و بررسی دیلمان
سهولت دسترسی
پوشش اینترنت
حمل و نقل عمومی
سطح امکانات
تمیزی مقصد

پرسش و پاسخ

پاسخ پرسش‌های خود را از مشاوران آشنا به منطقه بگیرید.
سوال جدیدی بپرسید
شما هم امتیاز بدهید:
سهولت دسترسی
پوشش اینترنت
حمل و نقل عمومی
سطح امکانات
تمیزی مقصد
امتیاز 0 از 5 / 0 امتیاز
سهولت دسترسی
پوشش اینترنت
حمل و نقل عمومی
سطح امکانات
تمیزی مقصد
آیا این صفحه برای شما مفید بود؟