ورود / ثبت نام
0 از 5
/ 0 امتیاز

آبشار آب پری، فرشته ای در میان جنگل

آبشار «آب پری» یک آبشار زیبا و متفاوت در پارک جنگلی رویان است که ویژگی‌های طبیعی منحصر به فردی دارد. اگر قصد سفر به شمال کشور و گشت و گذار در طبیعت زیبا و مسحور کننده استان مازندران را دارید، حتما سری هم به این آبشار زیبا بزنید. در ادامه با ایرانگرد همراه شوید تا به شما بگوییم چگونه خود را به آبشار آب پری رسانده و از جاذبه‌ها و زیبایی‌های این منطقه لذت ببرید.

سری به آبشار آب پری بزنیم

آبشار آب پری از کوه‌های مازندران سرچشمه گرفته و مسیر خود را از میان سنگ‌هایی که در شیب تند کوه کنار هم جمع شده‌اند تا دره‌ای جنگلی ادامه می‌دهد. مسیر متفاوت این آبشار که در ارتفاعات جنگلی بکر قرار دارد، آن را با دیگر آبشارها متفاوت کرده است. می‌توانید از کنار شیب آبشار بالا رفته و هر چه بیشتر از شنیدن صدای آب و صدای پرندگان در زیر تابش نور از لابه لای شاخ و برگ درختان لذت ببرید. آب این آبشار به قدری زلال است که حتی برخی تشنگی خود را نیز با خنکای این آب رفع می‌کنند.

جاده‌ای که شما را به سمت آبشار می‌برد، بسیار دیدنی و هم‌عرض با جاده چالوس است. در جاده هر چه بالاتر بروید هوا خنک‌تر و دلپذیرتر و جنگل دست نخورده‌تر به نظر می‌رسد. در طول مسیر می‌توانید در اطراف جاده پارک کرده و لختی در سایه درختان جنگلی آرام بگیرید.

قدم زدن در جنگل و در کنار آبشار یکی از بهترین تفریحاتی است که در پارک جنگلی رویان می‌توان انجام داد. پس کفش و لباس مناسب همراه داشته باشید تا با پیاده‌روی در میان درختان جنگلی از فشارهای زندگی روزمره فارغ شوید.

چگونه به آبشار آب پری برویم؟

آبشار آب پری رویان در جنگلی در 17 کیلومتری شهر رویان در استان مازندران قرار دارد. در جاده چالوس بعد از گذشتن از نوشهر و پارک جنگلی سی سنگان به شهر رویان می‌رسید. رویان 5 کیلومتر با شهر نور فاصله داشته و بازار فصلی بزرگ آن معروف است؛ مسیر رفتن به آب پری در مقابل بازار قرار دارد. با گذشتن از خیابان اصلی شهر و عبور از یک پل از سمت جنوب وارد یک جاده فرعی معروف به جاده گلندرود شده و بعد از حدود 8 کیلومتر به آبشار خواهید رسید. از ابتدای جنگل تا رسیدن به آبشار تنها 5 دقیقه راه است.

در مسیر رسیدن به جنگل‌های رویان از چندین روستا به نام‌های حسین آباد، علم ده، تاشکوه و شهرک سرودشت عبور خواهید کرد. در انتهای جاده جنگلی رویان نیز به روستای کجور خواهید رسید که به شهر مرزن آباد، دوآب و روستای کندلوس منتهی می‌شود.

خوب است بدانید که نام محلی یا در واقع نام اصلی آبشار آب پری، «پری او» است. این نام از افسانه‌ای گرفته شده که در آن به وجود یک پری در بالای این آبشار اشاره می‌کند. اگر به استان مازندران سفر کردید، حتما به منطقه آب پری سر زده و استراحت در کنار این آبشار افسانه‌ای را از دست ندهید. در پایان لطفا اگر اطلاعات دیگری در مورد آب پری دارید، آن را با ما و مخاطبان ایران دوست ایرانگرد در میان بگذارید.

 

آبشار
جنگل
دریاچه

آبشار آب پری کجاست؟

مازندران، 17 کیلومتری شهر رویان
برای نمایش در گوگل مپ روی نقشه بزنید.

پیشنهاد ما: برای سفر عجله نکنید

بهترین زمان سفر: فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد
برای سفر به آبشار آب پری بهتر است تا فروردین دست نگه دارید.
0 از ۵ / 0 امتیاز

تورها و تجربه‌های آبشار آب پری

متاسفانه توری برای آبشار آب پری پیدا نکردیم:(

بقیه تورها را ببینید یا برای تورهای این مقصد هشدار ثبت کنید.

رزرو ویلا و اقامتگاه در آبشار آب پری

متاسفانه در این مقصد اقامتگاهی برای نمایش نداریم ^_^

با ثبت درخواست رزرو میتوانیم در اسرع وقت در این مقصد یا نزدیک به آن اقامتگاهی برایتان پیدا کنیم.

نقد و بررسی

نقد و بررسی آبشار آب پری
سهولت دسترسی
پوشش اینترنت
حمل و نقل عمومی
سطح امکانات
تمیزی مقصد

پرسش و پاسخ

پاسخ پرسش‌های خود را از مشاوران آشنا به منطقه بگیرید.
سوال جدیدی بپرسید
امتیاز 0 از 5 / 0 امتیاز
سهولت دسترسی
پوشش اینترنت
حمل و نقل عمومی
سطح امکانات
تمیزی مقصد
آیا این صفحه برای شما مفید بود؟